Oprogramowanie w chmurze i VoIP call center to przyszłość dla firm

By | Kwiecień 23, 2016

Dział call center kojarzy się przede wszystkim z dużą przestrzenią, na której znajduje się wielu konsultantów, każdy odgrodzony jest w swoim boksie, a na uszach ma słuchawki. Obecne technologie pokazują, że działy te pójdą w zupełnie inną stronę. Jak wygląda call center przyszłości, który już dziś można mieć w swojej firmie?

Oprogramowanie w chmurze

Przede wszystkim obecnie najlepsi dostawcy dostarczają oprogramowanie, do którego nie jest już potrzebny stacjonarny sprzęt internetowy i dodatkowe osoby do jego obsługi. Systemy dostępne w chmurze dają dużo więcej możliwości i co dla wielu osób najważniejsze, są tańsze, ponieważ nie musimy płacić za ich utrzymanie. Innymi słowy, ponosimy koszty tylko za taką ilość dostępów, jaką potrzebujemy. Tym samym nie trzeba tworzyć nowych stanowisk dla pracowników, których chcemy zatrudnić. Muszą oni posiadać bowiem tylko komputer z dostępem do internetu, a reszta będzie już dostępna właśnie w chmurze.

Telefon stacjonarny w innym wymiarze

Do lamusa odchodzą również tradycyjne telefony stacjonarne, które muszą posiadać linię telekomunikacyjną, numery przypisane są na sztywno do danego miejsca. Dlatego właśnie przyszłością jest VoIP call center, dzięki któremu telefon dostępny jest przez internet. Firma nie wiąże się więc z dostawcą żadnymi kablami, tylko wystarczy podpisać umowę na przesył danych. Przypisany numer będzie działał pod dane IP, co ułatwia zmienianie jego położenia. Co jest również istotne, rozmowy między telefonami w tej samej sieci VoIP są bezpłatne, dlatego komunikacja między działami czy filiami firmy będzie za darmo.

Co daje zmiana oprogramowania i telefonu?

Przede wszystkim nasi konsultanci nie muszą być już przywiązani do swoich biurek. Pracownicy przyszłości mogą pracować zdalnie, a więc rekrutacja odbywać się będzie w całej Polsce, bo nie musimy mieć ludzi z jednego regionu. Daje to również większą dostępność jeśli chodzi o klientów, ponieważ jeśli będą chcieli skontaktować się ze swoim agentem w niestandardowych godzinach będzie to możliwe. Agent będzie miał przy sobie systemy i VoIP call center. Fakt, że nie będzie potrzeby tworzenia nowych stanowisk pozwoli również na szybkie i tanie zwiększanie liczby konsultantów w zależności od sezonu. Pracowników tymczasowych będzie więc można łatwo zatrudnić, bez martwienia się o zbędne koszty.