Skuteczna kontrola i ewidencja – czytnik kart zbliżeniowych

By | Lipiec 21, 2017

Bezpieczeństwo środków pieniężnych zgromadzonych na koncie, jak również szybkość realizacji płatności to jedne z głównych zalet płatności kartą. Jeśli dołożymy do tego możliwość realizowania płatności zbliżeniowo, bez konieczności pamiętania kodu pin, sposób płacenia za zakupy staje się jeszcze bardziej atrakcyjny.

Miej wszystko pod kontrolą

Czytnik kart zbliżeniowych – oczywiście innego rodzaju – to również dobry sposób na kontrolowanie własnej firmy. Nie jest tu istotna branża w jakiej funkcjonujemy, a sposób, w jaki do tej pory kontrolowaliśmy na przykład czas pracy pracowników, ilość towaru na magazynie lub liczbę przyjętych towarów na magazyn. Mobilne czytniki, które mogą działać także na odległość będą przydatne nie tylko w pracy magazyniera, choć możliwość wykonania remanentu w sposób szybki i dokładny na pewno jest istotna. Mobilny czytnik kart zbliżeniowych to pomocne urządzenie dla firm, które świadczą usług „na zewnątrz” – np. firmy organizujące eventy.

Stacjonarne czytniki kart zbliżeniowych

Oprócz mobilnych czytników kart zbliżeniowych, są również urządzenia stacjonarne. Sprawdzą się one w pracy dla osób, których zadaniem jest kontrolowanie wydawania w firmie urządzeń, takich jak komputery czy telefony. Również za pomocą czytnika możemy ustalić określone grono osób, które będą miały możliwość korzystania z konkretnego programu komputerowego lub będą posiadały dostęp np. do akt czy ważnych dokumentów firmy.

Jakie urządzenie wybrać?

Wybór urządzenia stacjonarnego lub mobilnego powinien wynikać przede wszystkim z naszych potrzeb oraz tego, jakim celom ma on służyć. Urządzenie stacjonarne jest niewielkich rozmiarów i z powodzeniem może być zainstalowane choćby na biurku. Możliwy jest również montaż w innym miejscu, dogodnym dla pracownika.
Urządzenia mobilne mają możliwość działania na odległość. Dzięki czemu firmy, które świadczą usługi poza siedzibą również mogą kontrolować ilość wydanego lub przyjętego towaru, surowca, itp.
Warto zastanowić się nad wprowadzeniem we własnej firmie czytników zbliżeniowych. Nie tylko do przyjmowania płatności, ale również do kontroli i ewidencji towarów i usług.