Szybka komunikacja – system przywoławczy bezprzewodowy

By | Październik 22, 2017

Swobodny przepływ komunikacji to najważniejszy proces, jaki powinien zaistnieć w każdym przedsiębiorstwie i placówce, w której nagła zmienność sytuacji wymaga natychmiastowej reakcji. Służy temu system przywoławczy bezprzewodowy – http://www.lrspoland.pl/. Jest to najnowsze osiągnięcie w dziedzinie komunikacji, które gwarantuje niezawodność oraz stały i szybki kontakt między najważniejszymi punktami firmy lub pewnymi osobami. Jego zastosowanie jest naprawdę szerokie, a użytkownicy wygłaszają jedynie pozytywne opinie.

Czym jest system przywoławczy?

System przywoławczy bezprzewodowy to swoista sieć komunikacyjna, która składa się z wielu urządzeń pracujących w oparciu o mikroprocesory. Dzięki temu, urządzenia służące komunikacji mogą znajdywać się w ruchu, a uczestnicy owego systemu zyskują mobilność i uwolnienie od konieczności podejścia do urządzenia stacjonarnego. Dzięki takim systemom, istnieje możliwość nadania sygnału i przywołania personelu z każdego miejsca, które znajduje się w zasięgu działania systemu. Jego głównym zadaniem jest szybkie i o wiele bardziej wydajne zarządzanie personelem, informowanie i przywoływanie do danego miejsca. System przywoławczy bezprzewodowy wykorzystuje najnowsze założenia logistyczne, które usprawniają funkcjonowanie placówki.

Zastosowanie

Zastosowanie systemów szybkiego przywoływania jest naprawdę szerokie. Urządzenia te sprawdzają się w wielu branżach i w wielu rozmaitych obiektach. Jednak najczęściej stosowane są w szpitalach i innych placówkach służących ochronie zdrowia i życia pacjentów. Dzięki nim, pacjent zyskuje możliwość szybkiego, łatwego i dyskretnego wezwania personelu medycznego, nie ruszając się z łóżka. Wystarczy wcisnąć przycisk znajdujący się w urządzeniu, a adresat błyskawicznie otrzyma informację, że jest potrzebny w konkretnym miejscu. W ten sam sposób pielęgniarki mogą prosić o pomoc lekarzy w przypadku nagłej zmiany sytuacji w stanie zdrowia pacjenta i konieczności podjęcia szybkiej medycznej interwencji. Obecność takiego systemu znacznie przyspiesza obieg informacji i całkowicie eliminuje oczekiwanie na dotarcie wezwania. Wszelaka komunikacja odbywa się sposób bieżący. Jednak służba zdrowia nie wyczerpuje zastosowania systemów przywoławczych bezprzewodowych. Takie rozwiązania komunikacyjne sprawdzają się również w wielu innych branżach. Ich obecność można uświadczyć w halach produkcyjnych, magazynach, lokalach gastronomicznych i wielu innych placówkach i obiektach, w których szybka i sprawna wymiana komunikatów i alertów ostrzegawczych jest niezbędna.

Zalety

System przywoławczy bezprzewodowy wykazuje wiele zalet. Przede wszystkim jest bardzo łatwy w obsłudze, dzięki czemu zapewnia logistykę na najwyższym poziomie. Każdy jest w stanie korzystać z tych urządzeń, ponieważ ich obsługa jest intuicyjna, nie wymaga nauki, a wyświetlacze są czytelne i stwarzają możliwość uzyskania komunikatu obrazkowego w wysokiej jakości. W bardzo dużym stopniu zwiększa to jakość komunikacji, czas reakcji i umożliwia niemal natychmiastowe działanie. Wysyłane sygnały przywołujące trafiają bezpośrednio do osoby zainteresowanej. Dużą zaletą tego systemu jest możliwość wysyłania sygnałów różnego rodzaju. To, jaki kod komunikacyjny zostanie użyty zależy tylko od użytkowników. W możliwościach urządzeń tworzących system znajdują się komunikaty słowne, napisy, liczby lub kolorowe sygnały świetlne. System umożliwia konfigurację dopasowaną do potrzeb konkretnych placówek. W szpitalach np. istnieje możliwość zaprogramowania urządzeń na wysyłanie sygnału wraz z wyświetlającym się olbrzymim numerem sali, z której dochodzi przywoływanie. System ma szeroki zasięg działania. Urządzenia są w stanie pracować będąc oddalone nawet o 200 metrów od umiejscowionych nadajników. System stwarza także możliwość potwierdzenia odebrania sygnału i dotarcia na miejsce. Duża zaletą jest możliwość rozbudowy systemu w dowolnym momencie, wraz z pojawieniem się takiej potrzeby. Wszystkie urządzenia tworzące system są niewielkich rozmiarów i bez trudu zmieszczą się w każdej kieszeni.