Co tworzy producent POS?

By | Lipiec 27, 2017

Wiele jest przedmiotów, z których korzysta się na co dzień, jednak nie do końca się wie jak działają i czym w ogóle są. Z tego też względu, wiele osób z takich przedmiotów nie korzysta w pełni. Przykładem może być terminal płatniczy, o którym warto dowiedzieć się nieco więcej.

Terminal płatniczy – co to takiego?

Obecnie nie sposób nie wiedzieć, jak wygląda terminal płatniczy. Urządzenie to jest bowiem obecne od lat we wszystkich praktycznie sklepach, ale nie tylko. Również coraz częściej dysponują nim nawet prywatni przedsiębiorcy pobierający opłaty za swoje usługi. Co to jednak jest i jak działa?
Terminal to urządzenie komputerowe, nie bez przyczyny przypominające zwykły PC. Jest to oczywiście sprzęt służący do czegoś innego, jednak wiele podzespołów w obu tych urządzeniach jest bardzo podobnych. W gruncie rzeczy, pierwsze terminale powstawały właśnie w oparciu o komputery domowe. Jednakże, zarówno komputery domowe, jak i terminale płatnicze znacząco się zmieniły. Są dzisiaj zdecydowanie nowocześniejsze i posiadają więcej funkcji.

Producent POS, czyli kto konstruuje terminale

Za produkcję terminali płatniczych odpowiedzialnych jest dzisiaj wiele firm. Na polskim rynku działa niejeden zagraniczny, jak i polski producent POS. Generalnie, urządzenia wypuszczane na rynek przez poszczególnych producentów są dosyć podobne, jednak często różnią się jakością. Nie każda firma nadąża również za nowinkami technologicznymi i dodawaniem coraz to nowszych funkcji do terminali, dlatego też, gdy potrzebny Ci dobry producent POS, poczytaj sobie najpierw opinie o nim w Internecie, nim podejmiesz decyzję.

Jaki musi być terminal?

Początkowo, właściwie nie rozróżniano dobrych i złych terminali. Miały one wszystkie tylko jedną funkcję, więc trudno było je porównywać. Obecnie jednak, niektóre terminale pozwalają klientowi na skorzystanie z bardziej niestandardowych form płatności, jak na przykład BLIK, a inne nie posiadają takich funkcji. Ponadto, różnice dotyczą również między innymi liczby wejść na inne urządzenia, w jakie są wyposażone poszczególne terminale. Chodzi tu o wejścia na przykład na drukarki, czy też monitory.